Žilina a okolie – tipy na výlet

Počas chadnejších dní sa každý z nás rád zamotá do teplej deky s horúcim čajom v ruke a s Netflixom v pozadí. No táto rutina vás po určitom čase prestane baviť, pretože dlhé vysedávanie za počítačom, či televízorom nie je prospešné ani vášmu fyzickému zdraviu a vôbec už nie tomu mentálnemu.
Prečo je to tak? Pretože s prichádzajúcou zimou, prichádza sezónna depresia, úzkosť a veľa času na tzv. overthinking. Preto som tu ja, aby som vám priniesla pár možností, ktorými si môžte spríjemniť deň, vydýchnuť, zrelaxovať a hlavne sa vyhnúť komfortnej zóne, ktorá nikdy nikomu neprospela.

Prvý tip na výlet : Súľovské skaly

Na chodníku sa nachádza Gotická brána, niekoľko vyhliadok do okolitých dolín a zrúcanina Súľovského hradu. Strmšie miesta sú dodatočne zaistené rebríkmi, kovovými kruhmi. Váš výstup by ste mali začať na Súľovskom parkovisku, oproti ktorému sa nachádza smerovacia tabuľa. Tabuľa vás zavedie do lesa, ktorým jednoducho prejdete až na vrch skál, všetko je pekne začené, niet sa čoho báť.

Dĺžka trasy: 1,45 hod. (Dĺžka záleží na kondicií).
Lokalita: Okres Bytča, Žilinský kraj.
Trasa: Súľov parkovisko – Gotická brána – Súľovský hrad – Lúka pod hradom – Lúka pri Kamennom hríbe – obec Súľov, parkovisko

Túra: Súľovské skaly - veľký okruh « Katalóg trás | TuristickaMapa.sk
Mapa

Odporúčam navštíviť Súľovské skaly počas jesenného obdobia. Listy stromov sa krásne sfarbia do rôznych farieb a to vytvára krásnu scenériu. Cez zimu dotvára scenériu biela perina, ktorá pokrýva koruny stromov, no treba dávať pozor na klzké skaly a prudké spády. Takže, ak chcete vypadnúť z domu na dve, tri hodinky a prečistiť si vaše mozgové spoje, stačí skočiť do Súľova. 🙂

Súľovské skaly jeseň 2017 - YouTube
Cez jeseň sa pýšia krásnymi farbami
Leto, krásne zelené
Súľovské skaly | ePhoto.sk - foto, fotografie, fotoaparáty
Súľovské skaly cez zimu, cítite ten chladný vánok?

Druhý tip na výlet: Čipčie

Nemusíte sa báť, že by te nezaparkovali. Keď prídete do Turia, odporúčam použit navigáciu, aby ste sa dostali ku „parkovisku“ pred rampou, kde zaparkujete, nižšie prídam aj mapku. Neskôr sa asfaltovou cestou dostanete na pole, kde je smerovacia tabuľa, môžte ísť po žltej alebo modrej značke. Pre výstup odporúčam modrú značku, ktorá ponúka aj niekoľko nenápadných a atraktívnych vyhliadok. Je to na vás, môžte ísť hore po žltej a dole po modrej alebo naopak. Cesty su približne rovnaké, aj dĺžkou aj okolím.

Dĺžka trasy: 1:30 hod.
Lokalita: Turie, Žilinský kraj
Trasa: Pod Železom – Čipčie – Nad Zadným – Pod Železom – Turie 

Ultra Trail - Čipčie – arktický záveterný variant - Vetroplach magazin

Na vrchu Čipčia sa nachádza viacero lavičiek, ohnísk a pamätná tabuľa. Z vrchnej lavičky môžte vidieť okolitú scenériu, aj to, ako sa mraky bijú s horami, počas toho ako si nalievate svoj obľúbený čaj do termoskového pohára. 🙂 Určite to stojí za to!

close

🕶Informácie, ktoré inde nezoženieš

Uvoľni sa a prečítaj si naše tipy triky kde inde nenájdeš. Prihlás sa a dostávaj najnovšie novinky priamo od nás do tvojej schránky 😉

Nikdy vám nebudeme posielať spam ani zdieľať vašu e-mailovú adresu.
Zistite viac v našom [link]Privacy Policy[/link].

Odporúčané články

Pridaj komentár