Tipy na starostlivosť o vlasy alebo všetko, čo potrebujete vedieť o hair care!

Každá žena prirodzene túži po objemnej korune krásy, ktorá pritiahne pozornosť každého, kto prejde okolo. Ako však docieliť zdravé vlasy s prirodzeným leskom a bohatým objemom? Prinášame vám niekoľko tipov, ako môžete nadobudnúť požadovaný výsledok.

Základné zásady správnej starostlivosti o vlasy:

  • Používajte správnu vlasovú kozmetiku, ktorá je vhodná pre váš tip vlasov
  • Pravidelne si čistite kefu alebo hrebeň na vlasy
  • Dávajte si pozor, aby ste si vlasy česali šetrne-použite napríklad sprej na rozčesávanie
  • Oslabené končeky ošetrite napríklad marhuľovým alebo iným olejom určeným na starostlivosť o vlasy
  • Ak máte problém s vypadávaním vlasom, posilnite vlasy masážou hlavy, ktorá stimuluje prekrvenie pokožky hlavy  a tým podporuje rast vlasov
  • Užívajte výživové doplnky na vlasy napríklad kolagén, zinok
  • Pravidelne si podstrihujte končeky vlasov, aby nedochádzalo k ich štiepeniu alebo vysušovaniu

Najčastejšie chyby v starostlivosti o vlasy, tomuto sa vyvarujte!

  1. Používate nevhodný hrebeň alebo kefu

Správne česanie vlasov je veľmi nevyhnutné pre zdravo-vyzerajúci vzhľad vašich vlasov. Správne česanie môže dodať našim vlasom pružnosť, lesk i objem. Avšak musíme vedieť ako na to. Pokiaľ denno-denne používate nevhodný hrebeň či kefu, môžete vašim vlasom iba uškodiť.

Hrebeň by mal mať oblejšie hroty, aby sme si nevytrhali korienky vlasov a tiež nepoškodili pokožku hlavy. V takom prípade by sme si mohli spôsobiť nepríjemné zranenia. Ideálne hrebene sú antistatické hrebene, ktoré zbytočne vaše vlasy neelektrizujú.

To, aký tip hrebeňa použijeme, by malo záležať od aktuálneho stavu vlasov. Máte suché vlasy, ktoré potrebujete bežne upraviť? Zvoľte hrebeň s husto osadenými a tenkými zubami na oddeľovanie jednotlivých pramienkov a tupírovanie. Práve ste si vlasy umyli a sú mokré? Použite ten s riedko osadenými a širokými zubami.

2. Príliš často sťahujete vlasy do gumičky

Ideálne je, keď časť dňa máte vlasy voľne bez gumičky. Ak totiž príliš často sťahujete vlasy do gumičky, môže to mať za následok častejšie vypadávanie vlasov alebo dokonca ich lámanie. Taktiež každodenným sťahovaním napínate a tým dráždite pokožku hlavy, preto by ste to nemali preháňať. Je vhodné ak na noc vlasy necháte rozpustené, aby sme tomu zabránili.

3. Časté umývanie vlasov

Aj časté umývanie vlasov môže spôsobiť nemalé problémy. Naša vlasová pokožka, tak isto aj ako naša pleť, má svoju prirodzenú vlhkosť, masť. Ak príliš často umývame svoje vlasy, vysúšame ich a naša pokožka sa snaží „dohnať“ jej prirodzenú vlhkosť tým, že mazové žľazy vyprodukujú ešte viac mazu, pretože každodenné umývanie vlasov pôsobí kontraproduktívne. Umývať vlasy stačí každé 2-3 dní, čo je približne 3krát do týždňa.

4. Používate príliš veľa vlasových produktov alebo nesprávne produkty

Čo sa týka v starostlivosti o vlasy určite neplatí pravidlo čím viac tým lepšie. Občas je to kvalita>kvantita. Dôležitý je aj výber správnych produktov podľa konkrétneho problému.

5. Príliš časté fénovanie, kulmovanie či žehlenie

Ženy, poznáte to, chceme krásne koruny krásy, avšak každá krása niečo stojí. Krásne dlhé a dokonale vyrovnané vlasy čí nádherné vlny, ktoré pripomínajú rozbúrený oceán. Účesov od výmyslu sveta a my si nevieme vybrať ten správny. Avšak nikdy netreba zabúdať na ochranné prvky

6. Umývanie vlasov horúcou vodou

Horúca voda poškodzuje vlasy rovnako ako horúci vzduch ako napríklad fénovanie, kulmovanie či žehlenie. Ak máte radi horúcu sprchu po namáhavom dni, odporúčame Vám umývať si vlasy zvlášť napríklad nad vaňou alebo umývadlom. Vlasy sa Vám za nižšiu teplotu vody určite poďakujú.

File:Pamper Day - Haircare Products - 50888163522.jpg - Wikimedia Commons
close

Pridaj sa k nám!

Nepremeškaj nálož najnovších užitočných rád a tipov od jedinečného tímu lovinlivin.eu!

Tešíme sa na Vás!

Odporúčané články

Pridaj komentár