AKO SA EFEKTÍVNE VYROVNAŤ SO STRESOM Z PRÁCE ČI PRICHÁDZAJÚCICH SKÚŠOK?

Stresové situácie, ako všetci vieme, negatívne ovplyvňujú naše životy a zdravie. Časté opakujúce sa choroby, chrípky, bolesti hlavy, migrény, nadmerná únava, potenie, nedostatok spánku a mnohé iné nepríjemnosti, ktoré sa nám pletú pod nohy, nám vo väčšine prípadov spôsobuje stres – zo školy, skúšok a iných individuálnych osobných problémov. Mnohí odborníci stále upozorňujú na pribúdajúce čísla ľudí s duševnými poruchami, ktoré sú spôsobené zlou životosprávou, stresom, nedostatkom relaxu a nekvalitnou stravou.

Ako teda so stresom bojovať a vytvoriť mu hranice, aby neprerástol do väčších problémov? My vám s tým poradíme!

 Základ ako s tým začať je vytvoriť si svoj vlastný harmonogram, ktorý nám bude najviac vyhovovať, treba to však stihnúť ešte pred tým, ako sa nám do toho stihne zamotať stresová situácia.

Vytvoriť si svoj zoznam povinností, stretnutí a vecí, ktoré musíme stihnúť nám určite pomôže k pripravenosti, väčšej organizácii a kľudnejšiemu režimu týždňa. Postupne odškrtávanie hotových úloh nám prinesie pocit spokojnosti a odmenenia.

How to Create an Impressive Work Plan? | by Pavel Ku | Hygger.io | Medium

Vždy si musíte nájsť čas hlavne na seba a svoje aktivity, ktoré vás bavia a napĺňajú tak, že aspoň na malú chvíľku zabudnete na povinnosti. Nájdite tak rovnováhu medzi súkromným životom a prácou, takzvaný work-life balance.

Ak máte sedavú prácu v kancelárii pri počítači, skúste si vyhradiť po nej čas na jogu, meditáciu alebo prechádzku na čerstvom vzduchu, naopak ak ste v práci rozlietaný a celý čas na nohách, doma si zapnite humorný seriál alebo romantickú komédiu a oddýchnite v príjemnej spoločnosti alebo len sám so sebou a hudbou v ušiach.

Rozprávajte a bavte sa.  Spoločenská hra, filmový večer doma v teple či piatkové odreagovanie v klube pri hudbe môže byť tiež tou správnou voľbou pre vás. Stačí si len vybrať, čo vám najviac vyhovuje, to vám predsa dokáže najlepšie pomôcť.

Naučte sa nielen rozprávať o sebe, ale aj počúvať druhých. Veľa sa smejte, smiech je predsa najlepší liek !

55 Positive Energy Quotes To Start Your Day Well

Vo dvojici je všetko jednoduchšie. Nenadarmo sa hovorí, že „vo dvojici sa to lepe táhne“. Ľudia vo vzťahu a manželstve sú omnoho viac spokojnejší a vyrovnanejší ako ľudia slobodní. Samozrejme, v manželstve sa tiež nájdu problémy a komplikácie, ale vždy sa dajú rýchlo a jednoducho vyriešiť, keď ste na to dvaja.

Preto porozprávajte svojej priateľke/priateľovi, manželke/manželovi či svojej „bútľavej vŕbe“ o svojich náročných dňoch. Ozvite sa svojím známym, volajte priateľom, píšte kamarátom.

Skúste sa na veci pozrieť očami svojich blízkych, možno vás napadnú nové riešenia, nápady či chodníčky, ktorými treba smerovať.

close

Ahoj, vitaj u nás!

Zaregistruj sa u nás na odber aktuálnych noviniek, aby ti nič neuniklo. Tešíme sa!

Nebudeme spamovať! Kukni naše podmienky: https://www.lovinlivin.eu/ochrana-sukromia/

Odporúčané články

Pridaj komentár