Aká Výzdoba a dekorácie budú Hitom Vianoc Roku 2022

Je koniec novembra a Vianoce sa nezadržateľne blížia. Vo vzduchu cítiť vôňu vianočného pečiva a v pozadí nám znejú tóny najznámejších vianočných piesní. Duch Vianoc pomaly prebúdza v každom z nás eufóriu z najkrajších sviatkov roka. Sviatkov lásky, pokoja a zblíženia. Je najvyšší čas rozmýšľať práve aj nad vianočnou výzdobou, ktorá zútulní naše priestory a prinesie teplo domova, aby sme mohli nasávať tú pravú vianočnú atmosféru.

Čo bude túto vianočnú sezónu IN? Aká bude farba Vianoc 2022? Každý z nás ma jedinečný a svojský vkus, a preto Vám v tomto článku prinášame niekoľko rôznych štýlov ako možno vyzdobiť vaše domovy.

Farby Vianoc 2022

  • Prírodné neutrálne tóny – tieto farby vždy poukazujú na spätosť s prírodou
  • Kráľovská modrá farba – opäť sa stala symbolom elegancie, vznešenosti a čara dlhých zimných večerov
  • Tradičný dekor so zlatými a striebornými prvkami – táto klasika je skrátka nestarnúca!
  • Pestrofarebná výzdoba – bola inšpirovaná aktuálnymi celosvetovými hnutiami a ponúkala dekorácie všemožných tvarov a farieb

Hitom sú naďalej neutrálne a prírodné odtiene

V prírode nachádzame najočarujúcejšiu prírodnú krásu a prirodzenosť. Preto ak uvažujete nad tým ako si zariadiť váš príbytok pomocou prírodných dekorácií, tak vám odporúčame drevené dekorácie na stôl v podobe rôznych drevených postavičiek, stromčekov a podobne. Drevené dekorácie tiež oživia váš parapet, podlahu či okná, zelené ozdoby na stromček sú tiež nevyhnutnou súčasťou, rôzne vetvičky vo váze zo živých stromov vám nie len že okrášlia priestory, ale aj rozvoňajú miestnosť navyše farba Vianoc v neutrálnej palete nádherne doplní každé aranžovanie a určite sa nemusíte obávať nevkusu alebo gýču.

Zlaté a strieborné metalické odtiene

Lesklé či matné kovové prvky sú aj tieto Vianoce veľmi populárne a môžeme predpokladať, že z módy nikdy nevymiznú. Rozžiaria všetky interiérové farby, priestoru dodajú eleganciu a budú pripomínať trblietavý sneh s hviezdnou oblohou čarovnej zimy, ktorá zaručene privolá vášho ducha Vianoc. Lesk a trblietky sú neoddeliteľnou súčasťou Vianoc. Veď aj v jednej z najznámejších vianočných slovenských piesní sa spieva: „Už sa nám pozlátko ligoce…“

Vianočná klasika

Pod pojmom „vianočná klasika“ si asi každý predstaví odtiene hrejivej červenej, v kombinácií s osviežujúcou tmavozelenou ktorá pripomína Vianoce aj počas horúcich letných dní. Touto farebnou kombináciou zaručene nikdy nič nepokazíte. Je to dokonalé duo pre tú, pravú vianočnú atmosféru.

Aký štýl výzdoby bude prevládať počas vianočného obdobia 2022?

Moderný minimalizmus

Moderný minimalizmus je moderným štýlom, ktorý sa vystavuje jednoduchým a štýlovým dreveným nábytkom a doplnkami z prírodných materiálov sa dokonale ladí s tradičnou sviatočnou výzdobou. Textil a látky sa postarajú o navodenie tej správnej atmosféry – veľké vankúše a prehoz či deka s vianočným vzorom spravia priestor útulným a hrejivým. Steny si tiež zaslúžia pozornosť – čo tak ich skrášliť závesným vencom alebo vianočným obrazom či kalendárom?

Shabby chic Vianoce

Tento štýl je naozaj rozkošný a v spojení s najobľúbenejšími sviatkami roka bude priam neodolateľný! Jemné pastelové farby s vydratým efektom, teplé odtiene bielej a sivej či tzv. nude farba ako v doplnkoch, tak aj textíliách vyniknú ešte viac v sprievode žiarivých zlatých a strieborných prvkov spolu s lesklým sklom.

Biele Vianoce

Biela farba Vianoc vytvorí doma dokonalú zimnú atmosféru plnú pokoja. Pridajte do aranžovania strieborné prvky a bude pripomínať trblietajúci sa sneh. Doplňte ku nej biely porcelán či keramiku napríklad vo forme svietnikov a riadov a vdýchnite bielemu interiéru sviežosť pomocou ihličnatých vetvičiek. Bude to aranžovanie ako zo zimnej rozprávky!

Rustikálne vianočné ozdoby

Keď sa rozhodujete, ako si vianočne vyzdobiť domov, prvé myšlienky pravdepodobne smerujú k farbe. Zelená a červená už dlho kraľujú sviatočným odtieňom, strieborná a zlatá sú obľúbené a všetky 4 farby spomenuté vyššie, ak chcete niečo elegantnejšie. Ak tento rok túžite po rustikálnejšom vzhľade, experimentujte s teplejšími zemitejšími tónmi, ako sú sýto oranžové, hnedé a machovo zelené odtiene. Zvážte aj vrstvenie textúr, nebojte sa zmiešať papierové ozdoby s keramickými a drevenými korálkovými girlandami. Výsledkom bude veľmi trendová severská atmosféra.

Odporúčané články

Pridaj komentár